E32-433T30D Lora (433MHz) 8KM Lora Module
(0) 0 Reviews 0 Orders 0 Wish listed
UGX80,000
Quantity :
Total price :
  (Tax : )
Out of stock
It is a wireless transceiver module, operates at 410 441 MHz based on original RFIC SX1278 from SEMTECH, transparent transmission is available, TTL level. The module adopts LORA spread spectrum technology.
Key features:
[IC]Β : SX1278
[Frequency]Β : 410~441MHz
[Power]Β : 21~30dBm
[Distance]Β : 8.0km
[Interface]Β : UART
[Weight]Β : 8.2Β±0.1g
No review given yet!
Fast Delivery all across the country
Safe Payment
7 Days Return Policy
100% Authentic Products
You may also like
A pair of Multimeter Alligator Clips
UGX2,000
Breadboard Power Supply Module - 3.3V/5V
USB Step UP/Down Power DC-DC 5V to 3.3V 9V 1.2-24V Module with USB-C
USB Step UP/Down Power DC-DC 5V to 3.3V 9V 1.2-24V Module with micro-USB